START LIST

RM Mario Vargas CHI 1:21:07

Final
             
Order Bib Name
Licence
Country Date of Birth SB PB
1 78 Jorge Osvaldo Catuogno
ARG-78
ARGENTINA 1:42  
2 177 Hector Luis Matamala
ARG-177
ARGENTINA 1:48  
3 221 Abraham Benito Romano
ARG-221
ARGENTINA 1:55  
4 278 Yassine Belaabed
AUS-278
AUSTRALIA 1:30  
5 367 Terry Humphrey
AUS-367
AUSTRALIA 2:07  
6 435 Ron Schwebel
AUS-435
AUSTRALIA 1:35  
7 487 Dennis Williams
AUS-487
AUSTRALIA 1:50  
8 821 John Clarke (f)
CAN-821
CANADA 1:29  
9 912 Ian Perowne
CAN-912
CANADA 1:48  
10 948 Victor Manuel Alarcon Santander
CHI-948
CHILE 2:02  
11 991 Omar Elias Fahuas Pozo
CHI-991
CHILE 1:32  
12 1146 Leon Dario Castaneda Urrego
COL-1146
COLOMBIA    
13 1273 Rafael Rodriguez
CRC-1273
COSTA RICA 1:57  
14 1283 Heriberto Soto
CRC-1283
COSTA RICA 1:36  
15 1576 Heimo Karkkainen (f)
FIN-1576
FINLANDIA 1:29  
16 2194 Helmut Bottcher
GER-2194
ALEMANIA 1:45  
17 2560 Michele Pugliese
GER-2560
ALEMANIA 1:37  
18 2585 Lothar Rochau
GER-2585
ALEMANIA 1:33  
19 2671 Fred Stahl
GER-2671
ALEMANIA 1:35  
20 2719 Herbert Weber
GER-2719
ALEMANIA 1:35  
21 2722 Reimund Wein
GER-2722
ALEMANIA 1:50  
22 2918 Michael H Davies
GBR-2918
GRAN BRETAŅA 1:40  
23 2922 Francis Day
GBR-2922
GRAN BRETAŅA 1:40  
24 2939 William Doidge
GBR-2939
GRAN BRETAŅA 1:50  
25 3073 Alan Hill
GBR-3073
GRAN BRETAŅA 1:45  
26 3129 Ian Kitching
GBR-3129
GRAN BRETAŅA 1:25  
27 3195 Andrew McLinden
GBR-3195
GRAN BRETAŅA 1:28  
28 3222 Andrew Murray
GBR-3222
GRAN BRETAŅA 1:49  
29 3282 David Proffitt
GBR-3282
GRAN BRETAŅA 1:45  
30 3375 Thomas Temple
GBR-3375
GRAN BRETAŅA    
31 3428 Graham Webster
GBR-3428
GRAN BRETAŅA 1:35  
32 3438 Paul Whelpton
GBR-3438
GRAN BRETAŅA 1:24  
33 3517 Jose Francisco Paz Mencos
GUA-3517
REPUBLICA DE GUATEMALA 1:53  
34 3678 Tripurasundararao Kuppili
IND-3678
INDIA    
35 4201 Elio Rubis (f)
ITA-4201
ITALIA 1:30  
36 4205 Francesco Sacca (f)
ITA-4205
ITALIA 1:50  
37 4310 Tsuneo Kuroda (f)
JPN-4310
JAPON 1:45  
38 4370 Stephen Kamande
KEN-4370
KENIA 1:17  
39 4446 Vladimirs Jevsejevs
LAT-4446
LATVIA 1:35  
40 4474 Nikolajs Smalovijs
LAT-4474
LATVIA 1:32  
41 4853 Graeme Lear (f)
NZL-4853
NUEVA ZELANDA 1:32  
42 4864 Peter Sparks (f)
NZL-4864
NUEVA ZELANDA    
43 5019 Julian Morales Guillen
PER-5019
PERU 1:50  
44 5077 Tadeusz Dziekonski
POL-5077
POLONIA 1:35  
45 5113 Marian Lesniak
POL-5113
POLONIA    
46 5127 Przemyslaw Nowicki
POL-5127
POLONIA    
47 5267 Gumersindo Rodrigues
POR-5267
PORTUGAL 1:38  
48 5339 Catalin Doru Braila
ROU-5339
RUMANIA 2:07  
49 5345 Vasile Harjoc (f)
ROU-5345
RUMANIA 1:28  
50 5534 Felix Alguacil
ESP-5534
ESPAŅA 1:59  
51 5557 Domingo Alvarez Iglesias
ESP-5557
ESPAŅA 1:40  
52 5567 Kepa Andoain Arnaiz
ESP-5567
ESPAŅA 1:36  
53 5625 Estanislao Baidez Sanchez
ESP-5625
ESPAŅA 1:27  
54 5705 Enrique Bravo
ESP-5705
ESPAŅA 1:35  
55 5721 Pastor Caballero Exposito
ESP-5721
ESPAŅA 1:28  
56 5729 Francisco Cabrera
ESP-5729
ESPAŅA 1:40  
57 5739 Oscar Calve
ESP-5739
ESPAŅA 1:33  
58 5966 Daniel Diez Romero
ESP-5966
ESPAŅA 1:33  
59 6089 Santiago Fuertes
ESP-6089
ESPAŅA 1:23  
60 6225 Jose Luis Gomez Navas
ESP-6225
ESPAŅA 1:45  
61 6255 Ramon Gonzalez Fernandez
ESP-6255
ESPAŅA 1:54  
62 6484 Marcelo Madrid Diaz
ESP-6484
ESPAŅA 1:35  
63 6517 Francisco Marti Macian
ESP-6517
ESPAŅA 1:23  
64 6632 Miguel Montesdeoca Navarro
ESP-6632
ESPAŅA 1:40  
65 6639 Jose Carlos Moradillo Recio
ESP-6639
ESPAŅA 1:31  
66 6735 Javier Odriozola
ESP-6735
ESPAŅA 1:30  
67 6736 Jose Manuel Ojeda Garcia
ESP-6736
ESPAŅA 2:15  
68 6832 Alberto Perez Alvarez
ESP-6832
ESPAŅA 1:22  
69 6897 Francisco Pozo Martinez
ESP-6897
ESPAŅA 1:37  
70 6992 Eloy Rodriguez Leo
ESP-6992
ESPAŅA 1:35  
71 7130 Emilio Sarrias Navarro
ESP-7130
ESPAŅA 1:50  
72 7580 Henrik Westerlind (f)
SWE-7580
SUECIA 2:00  
73 8168 Pedro Hernandez
URU-8168
URUGUAY 1:41  
Half Marathon M65 (MAL) Final (16 September) 09:00