START LIST

RM Heinz Steiner AUT 1:17:28

Final
             
Order Bib Name
Licence
Country Date of Birth SB PB
1 82 Eduardo Cepeda
ARG-82
ARGENTINA 1:35  
2 118 Jorge Eduardo Farina
ARG-118
ARGENTINA 1:35  
3 127 Carlos Alberto Gallardo Salinas
ARG-127
ARGENTINA 2:05  
4 171 Juan Carlos Martinez
ARG-171
ARGENTINA 1:30  
5 206 Erminio Prafil
ARG-206
ARGENTINA 1:36  
6 294 Jose Carvalho
AUS-294
AUSTRALIA 1:19  
7 424 Mark Purvis
AUS-424
AUSTRALIA 1:21  
8 465 John Taylor
AUS-465
AUSTRALIA 1:30  
9 576 Johnny Castermans
BEL-576
BELGICA 1:30  
10 599 Marc Hiemeleers
BEL-599
BELGICA 1:22  
11 798 Robert Beriau (f)
CAN-798
CANADA 1:27  
12 809 Rejean Bourgouin
CAN-809
CANADA 1:27  
13 1107 Licheng Wang
CHN-1107
CHINA    
14 1111 Mingwei Xu
CHN-1111
CHINA    
15 1118 Chen-Jung Lai
TPE-1118
TAIWAN 1:35  
16 1219 Jose Ramirez
COL-1219
COLOMBIA 1:22  
17 1281 Wilber Sequeira Vindas
CRC-1281
COSTA RICA 1:55  
18 1353 Jiri Prokop
CZE-1353
REPUBLICA CHECA 1:51  
19 1393 Jens Buch
DEN-1393
DINAMARCA 1:22  
20 1562 Veijo Jaaskelainen
FIN-1562
FINLANDIA    
21 1596 Kauko Kuningas
FIN-1596
FINLANDIA    
22 1658 Jouko Rannanpaa
FIN-1658
FINLANDIA 1:34  
23 1708 Matti Tennila
FIN-1708
FINLANDIA 1:31  
24 1737 Robert Aso
FRA-1737
FRANCIA 1:26  
25 1903 Christian Gimenez
FRA-1903
FRANCIA 1:24  
26 1953 Alain Lapierre
FRA-1953
FRANCIA 1:24  
27 2082 Pascal Roberto
FRA-2082
FRANCIA 1:38  
28 2273 Guenter Fuhrmann
GER-2273
ALEMANIA 1:36  
29 2354 Rolf Hesselmann
GER-2354
ALEMANIA 1:23  
30 2371 Michael Holtkotter
GER-2371
ALEMANIA 1:38  
31 2912 Jon Cross
GBR-2912
GRAN BRETAŅA 1:22  
32 2919 Stephen Davies
GBR-2919
GRAN BRETAŅA 1:37  
33 2992 John Foss
GBR-2992
GRAN BRETAŅA 1:18  
34 3044 Phil Hampshire
GBR-3044
GRAN BRETAŅA 1:24  
35 3081 Nick Holliday
GBR-3081
GRAN BRETAŅA 1:44  
36 3205 Paul Mingay
GBR-3205
GRAN BRETAŅA 1:20  
37 3253 Stephen Parker
GBR-3253
GRAN BRETAŅA 1:33  
38 3272 Malcolm Piper
GBR-3272
GRAN BRETAŅA 2:00  
39 3312 John Roche
GBR-3312
GRAN BRETAŅA 1:25  
40 3324 Rob Sargent
GBR-3324
GRAN BRETAŅA 1:50  
41 3386 Clive Thornley
GBR-3386
GRAN BRETAŅA 1:57  
42 3408 Tom Ulliott
GBR-3408
GRAN BRETAŅA 1:36  
43 3412 Ian Van Lokven
GBR-3412
GRAN BRETAŅA 1:24  
44 3539 James Smith
HKG-3539
HONGKONG 1:31  
45 3812 Dave Daly
IRL-3812
IRLANDA 1:30  
46 3839 Michael Richard Kavanagh
IRL-3839
IRLANDA 1:36  
47 3871 Paul McCullagh
IRL-3871
IRLANDA 1:30  
48 3873 Sean McGleenan
IRL-3873
IRLANDA 1:59  
49 4006 Raffaele De Caro
ITA-4006
ITALIA 1:23  
50 4024 Antonio Di Somma
ITA-4024
ITALIA 1:29  
51 4218 Ottavio Serra
ITA-4218
ITALIA 1:35  
52 4245 Pietro Uras
ITA-4245
ITALIA 1:20  
53 4301 Masamori Kimura (f)
JPN-4301
JAPON 1:45  
54 4374 Francis Kimeli
KEN-4374
KENIA 1:17  
55 4669 Benyounes Achachi
mar-69
MARRUECOS 1:20  
56 4708 John de Rooij
NED-4708
HOLANDA 1:22  
57 4754 Valentijn Meier (f)
NED-4754
HOLANDA 1:50  
58 4767 Bert Schalkwijk
NED-4767
HOLANDA    
59 4794 Martien Van Den Akker (f)
NED-4794
HOLANDA    
60 4807 Ron van Megen
NED-4807
HOLANDA 1:34  
61 4859 Tony Price (f)
NZL-4859
NUEVA ZELANDA 1:26  
62 4968 Arne Skretteberg
NOR-4968
NORUEGA 1:28  
63 5065 Jozef Brandenburg
POL-5065
POLONIA 1:28  
64 5075 Ryszard Dryps
POL-5075
POLONIA 1:28  
65 5117 Andrzej Maciol
POL-5117
POLONIA 1:22  
66 5177 Florival Bacalhau (f)
POR-5177
PORTUGAL 1:23  
67 5224 Silvestre Gomes
POR-5224
PORTUGAL 1:18  
68 5611 Albert Artigas Lloret
ESP-5611
ESPAŅA 1:45  
69 5624 Jose Baena Jimenez
ESP-5624
ESPAŅA 1:27  
70 5716 Jose Juan Buscato Lucena
ESP-5716
ESPAŅA 1:33  
71 5782 Enrique Carmona Herrerias
ESP-5782
ESPAŅA 1:21  
72 5846 Francisco Collado
ESP-5846
ESPAŅA 2:00  
73 5851 Jose Ramon Conde Torres
ESP-5851
ESPAŅA 1:40  
74 5958 Francisco Diaz Plata
ESP-5958
ESPAŅA 1:50  
75 5965 Alvaro Diez Gutierrez
ESP-5965
ESPAŅA 1:23  
76 5972 Antonio Dominguez Castro
ESP-5972
ESPAŅA 1:30  
77 6124 Ramon Garcia Albarran
ESP-6124
ESPAŅA 1:24  
78 6199 Carlos Gil-Diez
ESP-6199
ESPAŅA 1:32  
79 6254 Marcelino Gonzalez Elvira
ESP-6254
ESPAŅA 1:40  
80 6266 Juan Carlos Gonzalez Molina
ESP-6266
ESPAŅA 1:27  
81 6299 Jose Gutierrez Alarcon
ESP-6299
ESPAŅA 1:50  
82 6408 Segundo Leon Luis
ESP-6408
ESPAŅA 1:30  
83 6426 Manuel Lopez
ESP-6426
ESPAŅA 1:27  
84 6456 Fernando Lopez Sevilla
ESP-6456
ESPAŅA 1:19  
85 6501 Juan Carlos Marfil
ESP-6501
ESPAŅA 1:35  
86 6584 Jose Luis Meizoso Bastida
ESP-6584
ESPAŅA 1:45  
87 6633 Francisco Montesinos
ESP-6633
ESPAŅA 1:25  
88 6705 Justo Jaime Navarrete Murcia
ESP-6705
ESPAŅA 1:30  
89 6896 Jose Povedano Arribas
ESP-6896
ESPAŅA 1:30  
90 6946 Rafael Rico Jimenez
ESP-6946
ESPAŅA 1:23  
91 6981 Angel-Nicolas Rodriguez Fernandez
ESP-6981
ESPAŅA 1:27  
92 7009 Antonio Rojas Gomez
ESP-7009
ESPAŅA 1:50  
93 7020 Manuel Romero Del Peral
ESP-7020
ESPAŅA 1:26  
94 7062 Jesus Saez
ESP-7062
ESPAŅA 1:29  
95 7066 Gregorio Saiz
ESP-7066
ESPAŅA 1:18  
96 7165 Hilario Maria Sobas Leoz
ESP-7165
ESPAŅA 1:35  
97 7187 Emilio Jose Toral Romero
ESP-7187
ESPAŅA 1:36  
98 7223 Juan Buatista Valdubieco Cenazurrabeitia
ESP-7223
ESPAŅA 1:26  
99 7252 Francisco Vera Castillo
ESP-7252
ESPAŅA 1:45  
100 7257 Juan Antonio Verdugo Arevalo
ESP-7257
ESPAŅA 1:25  
101 7284 Regino Jesus Zamora
ESP-7284
ESPAŅA    
102 7471 Dan Granlund (f)
SWE-7471
SUECIA    
103 7511 Goran Lindqvist
SWE-7511
SUECIA 1:25  
104 7517 Anders Lundin
SWE-7517
SUECIA 1:50  
105 7580 Henrik Westerlind (f)
SWE-7580
SUECIA    
106 7704 Tomilov Volodymyr
UKR-7704
UCRANIA    
107 8175 Jorge Pereyra
URU-8175
URUGUAY    
Half Marathon M60 (MAL) Final (16 September) 09:00