START LIST

RM Dominique Chauvelier FRA 1:08:52

Final
             
Order Bib Name
Licence
Country Date of Birth SB PB
1 13 Abdelbaki Bouyahiaoui
ALG-13
ARGELIA 1:30  
2 66 Horacio Daniel Bernasconi
ARG-66
ARGENTINA 1:45  
3 150 Floreal Iturburu
ARG-150
ARGENTINA 1:35  
4 167 Ernesto Eduardo Marina
ARG-167
ARGENTINA 1:33  
5 200 Sergio Marcelo Paneiva
ARG-200
ARGENTINA 1:22  
6 519 Franz Kropik
AUT-519
AUSTRIA 1:45  
7 628 Luc Van Asbroeck
BEL-628
BELGICA 1:11  
8 664 Gregorio Miranda Pantoja
BOL-664
BOLIVIA 1:23  
9 1001 Roberto Gallardo
CHI-1001
CHILE 1:18  
10 1058 Juan Jose Saez Jimenez
CHI-1058
CHILE 1:25  
11 1134 Carlos Julio Araque Angarita
COL-1134
COLOMBIA 1:25  
12 1468 Segundo Miguel Catota
ECU-1468
ECUADOR 1:22  
13 1470 Juan Jose Gonza Simbana
ECU-1470
ECUADOR 1:24  
14 1480 Edinson Roberto Samaniego Rivas
ECU-1480
ECUADOR 1:28  
15 1513 Kaarel Reispass
EST-1513
ESTONIA 1:23  
16 1570 Jouni Jurmu
FIN-1570
FINLANDIA    
17 1576 Heimo Karkkainen
FIN-1576
FINLANDIA    
18 1604 Jari Leppimaki
FIN-1604
FINLANDIA    
19 1694 Pauli Sonninen
FIN-1694
FINLANDIA 1:28  
20 1766 Patrick Bittel
FRA-1766
FRANCIA 1:43  
21 1911 Remi Graf (f)
FRA-1911
FRANCIA 1:26  
22 2220 Detlef Demond
GER-2220
ALEMANIA 2:45  
23 2239 Frank Dresbach
GER-2239
ALEMANIA 1:42  
24 2307 Joachim Gross
GER-2307
ALEMANIA 1:21  
25 2319 Christoph Hansen
GER-2319
ALEMANIA 1:37  
26 2435 Martin Koller
GER-2435
ALEMANIA 1:16  
27 2441 Michael Kraft
GER-2441
ALEMANIA 1:29  
28 2511 Miguel Molero-Eichwein
GER-2511
ALEMANIA 1:12  
29 2525 Rainer Mundry
GER-2525
ALEMANIA 1:39  
30 2561 Stefan Pulger
GER-2561
ALEMANIA 1:19  
31 2587 Robert Rohregger
GER-2587
ALEMANIA 1:27  
32 2637 Frank Schroeder
GER-2637
ALEMANIA 1:17  
33 2702 Gunter Urbanczyk
GER-2702
ALEMANIA 1:27  
34 2731 Arne Welenz
GER-2731
ALEMANIA 1:18  
35 2907 Michael Craig
GBR-2907
GRAN BRETAŅA 1:23  
36 2938 Kevin Doherty
GBR-2938
GRAN BRETAŅA 1:30  
37 3053 Tim Hartley
GBR-3053
GRAN BRETAŅA 1:10  
38 3138 Derek Larner
GBR-3138
GRAN BRETAŅA 1:30  
39 3216 Jim Morris
GBR-3216
GRAN BRETAŅA 1:15  
40 3302 Alan Roberts
GBR-3302
GRAN BRETAŅA 1:39  
41 3381 Paul Thompson
GBR-3381
GRAN BRETAŅA 1:12  
42 3825 Ian Egan
IRL-3825
IRLANDA 1:21  
43 3946 Francesco Berardi
ITA-3946
ITALIA 1:18  
44 3960 Roberto Bondani
ITA-3960
ITALIA 1:35  
45 3983 Achille Carrara
ITA-3983
ITALIA 1:20  
46 4017 Vincenzo Di Benedetto
ITA-4017
ITALIA 1:50  
47 4032 Roberto Esposto
ITA-4032
ITALIA 1:29  
48 4034 Valerio Facciolo
ITA-4034
ITALIA 1:20  
49 4039 Domenico Fantozzi
ITA-4039
ITALIA 1:35  
50 4135 Alfredo Norvello
ITA-4135
ITALIA 1:14  
51 4535 Sailesh Ramsaha
MRI-4535
ISLA MAURICIO    
52 4618 Miguel Angel Mozqueda
MEX-4618
MEXICO 1:15  
53 4695 Edo Baart
NED-4695
HOLANDA 1:14  
54 4705 Willem de Graaf
NED-4705
HOLANDA    
55 4791 Rob van de Graaf
NED-4791
HOLANDA    
56 4853 Graeme Lear
NZL-4853
NUEVA ZELANDA    
57 4859 Tony Price
NZL-4859
NUEVA ZELANDA    
58 4875 Michael Wray
NZL-4875
NUEVA ZELANDA 1:17  
59 5186 Mario Carapinheiro
POR-5186
PORTUGAL 1:29  
60 5197 Jacinto Correia
POR-5197
PORTUGAL 1:19  
61 5199 Abilio Costa
POR-5199
PORTUGAL 1:13  
62 5214 Manuel Ferreira
POR-5214
PORTUGAL 1:11  
63 5216 Joaquim Figueiredo
POR-5216
PORTUGAL 1:12  
64 5247 Luis Oliveira
POR-5247
PORTUGAL 1:27  
65 5251 Antonio Pego
POR-5251
PORTUGAL 1:24  
66 5264 Carlos Ribeiro
POR-5264
PORTUGAL 1:33  
67 5533 Pablo Alfimof
ESP-5533
ESPAŅA 1:40  
68 5622 Emilio Azuaga Gomez
ESP-5622
ESPAŅA 1:22  
69 5662 Jose Beato
ESP-5662
ESPAŅA 1:47  
70 5685 Jose Javier Bernardo Rodriguez
ESP-5685
ESPAŅA 1:40  
71 5696 David Boleas Ramon
ESP-5696
ESPAŅA 1:32  
72 5767 Francisco Cantarero Cuesta
ESP-5767
ESPAŅA 1:18  
73 5850 Rafael Comino Rios
ESP-5850
ESPAŅA 1:32  
74 5876 Xulio Cruz Couso
ESP-5876
ESPAŅA 1:19  
75 5919 Jesus De Leon Villalba
ESP-5919
ESPAŅA 1:25  
76 5930 Ramon Del Cuvillo Rivero
ESP-5930
ESPAŅA 1:19  
77 5946 Salvador Diaz
ESP-5946
ESPAŅA 1:40  
78 5969 Emilio Domingo
ESP-5969
ESPAŅA 1:30  
79 6053 Jose Manuel Fernandez Marquez
ESP-6053
ESPAŅA 1:13  
80 6102 Victor Gallego Casilda
ESP-6102
ESPAŅA 1:15  
81 6148 Jesus Ramon Garcia Garcia
ESP-6148
ESPAŅA 1:16  
82 6229 Eduardo L. Gomez Velasco
ESP-6229
ESPAŅA 1:18  
83 6289 Antonio Guerrero
ESP-6289
ESPAŅA 1:32  
84 6308 Fernando Hardasmal
ESP-6308
ESPAŅA 1:20  
85 6361 Jose Antonio Isla Hernandez
ESP-6361
ESPAŅA    
86 6388 Juan Antonio Lacon Exposito
ESP-6388
ESPAŅA 1:19  
87 6405 Angel Lebrero Suarez
ESP-6405
ESPAŅA 1:21  
88 6448 Manuel Lopez Mendez
ESP-6448
ESPAŅA 1:15  
89 6508 Francisco Javier Marina Grau
ESP-6508
ESPAŅA    
90 6510 Lazaro Jesus Marquez Herrera
ESP-6510
ESPAŅA    
91 6550 Carlos Martinez Jimenez
ESP-6550
ESPAŅA 1:31  
92 6558 Javier Martinez Plaza
ESP-6558
ESPAŅA 1:22  
93 6601 Carlos Javier Merino Zaldivar
ESP-6601
ESPAŅA    
94 6614 Miguel A Mir
ESP-6614
ESPAŅA 1:35  
95 6620 Agustin Molina Garcia
ESP-6620
ESPAŅA 1:15  
96 6621 Salvador Molina Moreno
ESP-6621
ESPAŅA 1:21  
97 6672 Francesc Moreno Millan
ESP-6672
ESPAŅA 1:40  
98 6687 Miguel Angel Munoz Beato
ESP-6687
ESPAŅA 1:19  
99 6704 Manuel Narvaez
ESP-6704
ESPAŅA 1:35  
100 6711 Manuel Navarro Cocera
ESP-6711
ESPAŅA 1:17  
101 6760 Bernardo Ortiz Fernandez
ESP-6760
ESPAŅA 1:15  
102 6805 Juan Carlos Paz Gonzalez
ESP-6805
ESPAŅA 1:21  
103 6840 Jesus Alberto Perez Diaz
ESP-6840
ESPAŅA 1:20  
104 6881 Miguel Angel Plaza Benita
ESP-6881
ESPAŅA 1:11  
105 6883 Jacinto Arnaldo Plaza Moreira
ESP-6883
ESPAŅA 1:21  
106 6923 Carlos Ramirez Munoz
ESP-6923
ESPAŅA 1:15  
107 6930 Constantino Real Rodriguez
ESP-6930
ESPAŅA 1:35  
108 6941 Ferran Rey Roncero
ESP-6941
ESPAŅA 1:19  
109 6980 Francisco Rodriguez Diaz
ESP-6980
ESPAŅA 1:15  
110 7000 Jose Luis Rodriguez Rodriguez
ESP-7000
ESPAŅA    
111 7013 Eduardo Rojo Dommering
ESP-7013
ESPAŅA 1:49  
112 7046 Angel Ruiz Grande
ESP-7046
ESPAŅA 1:20  
113 7088 David Sanchez Bonilla
ESP-7088
ESPAŅA 1:23  
114 7147 Claudio Sepulveda Lopez
ESP-7147
ESPAŅA 1:20  
115 7151 Angel Custodio Serrano Jurado
ESP-7151
ESPAŅA 1:38  
116 7156 Fco Javier Sierra
ESP-7156
ESPAŅA 1:35  
117 7201 Francisco Torres Farfan
ESP-7201
ESPAŅA 1:23  
118 7266 Juan Carlos Villalba Anaya
ESP-7266
ESPAŅA 1:42  
119 7291 Juan Salvador Zaragoza Romero
ESP-7291
ESPAŅA 2:45  
120 7595 Bruno Castrovinci
SUI-7595
SUIZA 1:39  
121 7719 Bob Arnds
USA-7719
U.S.A. 1:47  
122 7770 Francis Burdett
USA-7770
U.S.A. 1:17  
123 7839 Dale Flanders
USA-7839
U.S.A. 1:22  
124 8000 William Newsham
USA-8000
U.S.A. 1:32  
125 8009 Alfredo Ortiz
USA-8009
U.S.A. 1:39  
Half Marathon M50 (MAL) Final (16 September) 09:00