Benvinguts al Miting Internacional D’Atletisme Ciutat de Barcelona 2010
Español | English
Rècords del Míting Ciutat de Barcelona Millors marques realitzades a Espanya
Récords del Estadio Olímpico Lluís Companys
Homes
100m                    9.96 Linford Christie GBR 01.08.1992
200m                    19.73    Mike Marsh USA 05.08.1992
400m                    43.50     Quincy Watts USA 05.08.1992
800m 1.43.66    William Tanui KEN 05.08.1992
1500m 3:31.97 Andés Díaz ESP 29.07.1999
5000m 12:55.72   Moses Masai KEN 19.07.2008
10000m                 27:46.70 Khalid Skah MAR 03.08.1992
110m tanques          13.10 Colin Jackson GBR 02.08.1992
400m tanques 46.78     Kevin Young USA 06.08.1992
3000m obts. 8:08.84 Matthew Birir KEN 07.08.1992
Alçada                    2.34 Patrick Sjöberg SWE 10.09.1989
2.34 Arturo Ortiz ESP 22.06.1991
2.34 Javier Sotomayor CUB 02.08.1992
2.34 Artur Partyka POL 02.08.1992
2.34 Tim Forsyth USA 02.08.1992
2.34 Hollis Conway USA 02.08.1992
Perxa                  5.85 Sergey Bubka UKR 20.09.1991
Llargada               8.68 Carl Lewis USA 05.08.1992
Triple salt           17.63 Mike Conley USA 03.08.1992
Pes                      21.74 Werner Gunthör SUI 22.06.1991
Disc                     68.40 Mario Pestano ESP 19.07.2008
Martell                82.54 Andrey Abduvaliyev EUN 02.08.1992
Javelina                89.66 Jan Zelezny CZE 08.08.1992
Decatló            8.611 Robert Zmelik CZE 06.08.1992
(10.78 - 7.87 - 14.53 - 2.06 - 48.65 - 13.95 - 45.00 - 5.10 - 59.06 - 4:27.21)
4x100m 37.40    Estados Unidos USA 08.08.1992
(Marsh, Burrell, Mitchell, Lewis)
4x400m 2:55.74     Estados Unidos USA 08.08.1992
(Valmon, Watts, Johnson, S.Lewis)
5.000m marxa 20:04.73 José Antonio González ESP 02.06.2007
10000m marxa    43:30.42       Jordi Llopart ESP 10.06.1982
Dones
100m                    10.82     Gail Devers USA 01.08.1992
200m                    21.72 Gwen Torrance USA 05.08.1992
400m                    48.83     Marie-Jose Perec FRA 05.08.1992
800m                    1:54.44     Ana Fidelia Quirot CUB 09.09.1989
1500m                   3:55.30 Hassiba Boulmerka ALG 08.08.1992
3000m                   8:42.32    Marie-Pierre Duros FRA 31.07.1992
5000m                   15:15.32 Peninah Chepchumba KEN 19.07.2008
10000m                 31:06.02 Derartu Tulu ETH 07.08.1992
100m tanques          12.60 Cornelia Oschkenat GER 09.09.1989
400m tanques          53.23 Sally Gunnell GBR 05.08.1992
3000m obst.         9:09.39 Marta Domínguez ESP 25.07.2009
Alçada                     2.04 Silvia Costa CUB 09.09.1989
Perxa                   4.50 Lacy Janson USA 19.07.2008
Llargada                7.14 Heike Drechsler GER 07.08.1992
Triple salt            14.95 Francoise Mbango CMR 19.07.2008
Pes                       21.06 Svetlana Krivelyova EUN 07.08.1992
Disc                      71.54 Ilke Wyludda GER 10.09.1989
Martell                 72.62 Betty Heidler GER 25.07.2009
Javelina                 70.32 Petra Felke  GER 08.09.1989
Javeline (N) 61.58 Mercedes Chilla ESP 19.07.2008
Heptatló           7.044 Jackye Joyner-Kersee                         USA 02.08.1992
(12.85 - 1.91 - 14.13 - 23.12 - 7.10 - 44.98 - 2:11.78)
4x100m 42.11     Estados Unidos USA 08.08.1992
(Ashford, Jones, Guidry, Torrence)
4x400m 3:20.20     Estados Unidos USA 08.08.1992
(Ruzina, Dzhigalova, Nazarova, Bryzgina)
5.000m marxa 20:57.11 María Vasco ESP 02.06.2007