Benvinguts al Miting Internacional D’Atletisme Ciutat de Barcelona 2010
Español | English
1982 1983 1984 1985 1986 1987 1988 1989 1990 1993 1998 1999 2000 2008

Cartel Oficial HISTÒRIA
1999: Andrés Díaz, amb tots els honors
Estadi Olímpic. 29 juliol
     Les proves de migfons van ser les que van marcar completament la cita de 1999, que tenia poques setmanes després la disputa del Campionat del món a Sevilla. Andrés Díaz va demostrar un moment de forma espectacular i es va imposar a la cursa masculina de 1.500m amb una de les millors marques mundials de la temporada, i Carla Sacramento va tornar a demostrar la seva gran vàlua internacional en una cursa a la mateixa distància gairebé en solitari.
     Davant un Reyes Estévez que pocs dies després aconseguiria una de les medalles de l'atletisme espanyol a Sevilla, Andrés Díaz va signar una de les seves millors curses (un any després,a Mònaco, va realitzar 3:31,48, la seva millor marca de sempre) i, de passada, va batre el rècord de l'estadi amb un temps de 3:31.97 que encara no ha estat batut. Entre les dones, Sacramento va quedar-se fregant la barrera dels quatre minuts (4:01.93) en una prova a la qual va eliminar molt d'hora a totes les seves rivals.
     Una altra atleta espanyola, Niurka Montalvo, que estava a punt de proclamar-se campiona del món de llargada, es va imposar a la seva especialitat amb un gran registre: 6,84m. També en els concursos va destacar la marca de la russa Tatiana Shikolenko en javelina: 64,25m.

Homes
200m: T. Douglas NED 20.56, S. Osovich UKR 20.58, E. Wijmeersch BEL 20.74
800m: W. Yiampoy KEN 1:44.38, D. Kiptoo KEN 1:44.99, L. Kipkoech KEN 1:45.65
800 m B: I. Ayuso 1:48.51
1500m: A. Díaz 3:31.97, R. Estevez 3:34.37, V. Morente 3:39.76
400m tanques: C. Davis USA 48.97, A. Taylor USA 49.15, T. Badi HUN 49.32
3000m obst.: J. Kandie KEN 8:15.42, E. Martín 8.19.64, J. M. González 8:22.72, J. L. Blanco 8.25.88
Alçada: W. Pennings NED 2,27m, Ch. Rhoden GER 2,21m, J. Villalobos 2,18m
Llargada: J. Beckford JAM 8,17m, K. Krause GER 8,07m, S. Hair AUS 7,98m
Pes: C.J.Hunter USA 21,11m, G. Guset ROM 19,82m, F. Alves POR 18,80m

Dones
200m: M. Frazer JAM 22.56, N. Perry USA 22.70, A. Bikar SLO 22.79
800m: S. Stals BEL 2:00.88, P. Spuri ITA 2:01.53, C. Wusthenhagen GER 2:01.87
1500m: C. Sacramento POR 4:01.93, A. A. Menéndez 4:05.09, O. Komyagina RUS 4:06.12
1500m B: E. Salim 4:21.72, R. Morató 4:22.66
110m tanques: D. Enis-London JAM 12.86, Y. McGray USA 13.04, N. Bodrova UKR 13.26
400m tanques: S. Smith IRL 55.11, J. Szekeres HUN 55.56, G. Arnadottir ISL 56.47
Llargada: N. Montalvo 6,84m, Ch. Brunner NZL 6,64m, V. Vershinina UKR 6,61m
Perxa: G. Mihalcea ROM 3,95m, A, Muller GER 3,85m, N. Agirre 3,85m
Javelina: T. Shikolenko RUS 64,25m, O. Mekarova UKR 62,38m, A.M. Termure ROM 60,02m